Camaradas, a Festa é para quen a traballa!      Gáguel FESTA

Benvidos a Gáguel.com FESTAS, verbenas, concertos, eventos, ... Ocio en Galicia, moi en especial, na comarca de Santiago de Compostela.


Boas Festas


Festas vindeiras | Festas nesta semán


Boas orquestas Festas de San Paio da Estrada 2016 - A Estrada - Pontevedra Venres 24 xuño: orquestas NEW YORK e LOS SATÉLITES. Sábado 25: GALILEA e ROYAL. Domingo 26: PANORAMA e PARÍS DE NOIA. Luns 27: EL COMBO DOMINICANO.
Comarca de Terra de Montes - 24, 25, 26 e 27 de xuño

Festas en Budiño 2016 - Budiño - O Pino - Coruña
Sábado 4 xuño: orquestas CINEMA e EL COMBO DOMINICANO. Domingo 5D: trío ALBORADA.
Comarca de Santiago - 13 e 14 de xuño

Boas orquestas Festas da Valenzá 2014 - Barbadás - Ourense
Xoves 9 xuño: EL COMBO DOMINICANO + DISCOMÓVIL. Venres 10: PANORAMA + DISCOMÓVIL. Sábado 11: PARÍS DE NOIA + DISCOMÓVIL. Domingo 12: BANDA MÚSICA DE BARBADÁS.
Comarca de Ourense - 9, 10, 11 e 12 de xuño

V Feira da Sidra 2016 - A Estrada - Pontevedra
Sábado 4 xuño, 19.00h: vaso degustación 5 € grupo folk ALVARO COSTAS QUINTETO. Organiza Asociación Maceira e Sidra.
Comarca da Estrada - 4 de xuño

Festas nesta semán

XXIII Festa do Galo de Curral 2016 - Vila de Cruces - Pontevedra
Domingo 29 maio: A partir das 11.30h actuación de grupos tradicionais e espectáculo musical a tres Bandas; 13.15: pregón de JAVIER VEIGA e concerto de TREIXADURA. Ás 17.15h XVII Festival de Bandas de Galicia coas bandas de PONTELEDESMA, PADRÓN, LALÍN e MERZA.
Comarca do Deza - 29 maio

Festas Corpus Christi 2016 - Ponteareas- Pontevedra
Domingo 29 maio: 11.00h. pregón, misa solemne e procesión polas alfombras florais; 19.30h. Batalla de Flores; orquesta PALLADIUM; concerto LUAR NA LUBRE. Luns 30: orquesta PANORAMA. Resalta esta festa polas tradicionais alfombras florais. Festa de interese turístico nacional.
Comarca de Vigo - 29 e 30 de maio

Festas de San Antonio en Sergude 2016 - Sergude - Boqueixón - Coruña
Comarca Santiago - 28 de maio

Festa da Xuventude de Aguiño 2016 - Aguiño - Ribeira - Coruña
Venres 27 maio: PARÍS DE NOIA e PONTEVEDRA.
Comarca do Barbanza - 27 de maio

Festa da COCA 2016 - Redondela - Pontevedra Sábado 28 maio: aboración de alfombras florais nas rúas; orquestas COSTA OESTE e DELIRIODomingo 29: 12.00h Desfile da Coca e cabezudos; Misa Maior e Procesión; Danza das Espadas; orquesta TELEVISIÓN. Visitas gratuitas á illa de San Simón todos os días + elaboración de alfombras florais.
Comarca Vigo - do 25 ao 29 de maio

Festa do Corpus 2016 - Arca - O Pino - Coruña
Venres 27 maio: Feira do Polbo; orquestas FANIA BLANCO SHOW e LOS SATÉLITES. Sábado 28: orquestas PARÍS DE NOIA e ACHÉ. Domingo 29: BANDA DE MÚSICA DE ARCA e trío MAYEL.
Comarca de Santiago - 27, 28 e 29 de maio

FESTA DO BOI 2016 - Allariz - Ourense
Comarca de Allariz-Maceda - do 21 ao 29 de maio

Festas Santa Rita de Añobre 2016 - Vila de Cruces - Pontevedra
Domingo 22 maio: IBIZA e RITMO JOVEN.
Comarca do Deza - 22 de maio

Festa de Orquestas 2016 - Lestedo - Boqueixón - A Coruña
Venres 20 de maio: Orquestas PARÍS DE NOIA, PANORAMA, EL COMBO DOMINICANO. 6/8€
Comarca de Santiago - 20 de maio

Grande Festa! WRC Rali de Portugal 2016 - Portugal
Xoves 19 maio: Saída desde Guimaraes e Super Special de Lousada. Venres 20: tramos de Ponte de Lima, Caminha e Viana do Castelo. Sábado 21: tramos de Baião, Marão e Amarante. Domingo 22: tramos de Fafe e Vieira do Minho.
Comarca de Portugal Norte - 19, 20, 21 e 22 de maio

XIII FESTIVAL DE CANS 2016 - Cans - Porriño - Pontevedra
Algo mais que un festival de curtametraxes galegas na aldea de Cans. Agroglamour, chimpibuses, música , diversión, jalpóns frikis, humor, ... Actuacións de IVÁN FERREIRO, DELAFÉ, DIPLOMÁTICOS DE MONTEALTO, NOVEDADES CARMINHA, BEST BOY, DE VACAS, ... Saída 303 autovía Vigo-Ourense-Madrid.
Comarca Vigo - do 18 ao 21 de maio

XXVIII Festa da Tortilla Xigante de Carcacía 2016 - Padrón - Coruña
Martes 17 maio: 14.00h reparto da tortilla e actuacións musicais.
Comarca do Sar - 17 de maio

Día das Letras Galegas 2016
Martes 17 de maio: Adicado este ano ao poeta i escritor Manuel María Fernández Teixeiro orixinario de Outeiro de Rei en Lugo.
Galicia - 17 de maio

Romaría da Pascuilla da Franqueira 2016 - A Cañíza - Pontevedra
Luns 16 maio: celébrase o luns de Pentecostés e a afluencia de peregrinos é moi, moi grande.
Comarca Paradanta - 16 de maio

Festa da Virxe dos Placeres 2016 - Lourizán - Pontevedra
Domingo 15 maio: TOP SHOW e A BANDA DE BALBINA. Luns 16: orquestas LOS SATÉLITES e SAMBA. Martes 17: orquestas EL COMBO DOMINICANO e PONTEVEDRA.
Comarca de Pontevedra - 15, 16 e 17 de maio

Festa de A Silva 2016 - A Silva - Cerceda - Coruña
Domingo 15 maio: JERUSALÉN e ACHÉ. Luns 16: orquestas orquestas METRÓPOLIS(vermú), EL COMBO DOMINICANO e PARÍS DE NOIA.
Comarca de Ordes - 15 e 16 de maio

LXIII Festa do Salmón 2016 - A Estrada - Pontevedra
Domingo 15 maio: Tapas e pinchos a base de Salmón nos bares...
Comarca de Tabeirós - 15 de maio

Festas de Lodairo 2016 - Carballeda de Avia - Ourense
Comarca do Ribeiro - 14, 15 e 16 de maio

Festa Patronais de Pontepedriña 2016 - Santiago
Sábado 14 maio: orquesta METRÓPOLIS e DJ MARCOS MAGÁN. Domingo 15: grupo UNIÓN Y FUERZA. Luns 16: orquesta NEW YORK e DJ SON1C.
Comarca Santiago - 14, 15 e 16 de maio

GG I Gaiás Gaming Festival 2016 - Monte Gaiás - Santiago de Compostela
Venres 13 a domingo 15 maio: Charlas, xogos, LanParty, concertos, ... 6€
Comarca Santiago - 14 de maio

Romería de San Cidre en Oural 2016- Camporrapado - Boqueixón - A Coruña
Sábado 14: orquestas SAMBA e PARÍS DE NOIA. Domingo 15: 43º aniversario da romaría de gran tradición con desfile de carrozas e bon xantar estilo "fast food" galego, a base de sabroso colesterol puro rebaixado con litros de viño do pais; dúo MÁSTER e Charanga BB+. Pulpeiro todos os días.
Comarca de Santiago - 14 e 15 de maio

Festas San Miguel en Cora 2016 - Cora - A Estrada - Pontevedra
Sábado 14 maio: orquestas PANORAMA e NEW YORK.
Comarca de A Estrada - 14 de maio

IX Festa do Treze-Catorze 2016 - Salceda de Caselas - Pontevedra
Sábado 14 maio: Amigos da festa, da algueirada, da esmorga, da xolda e da troula, a Asociación Cultural Deportiva e Ecoloxista Treze Catorze convídavos o sábado 14 de maio a súa IV Festa Trezecatorzeadora cun menú cheo de repeniques e trouleos. Será unha xornada chea de felicidade musical, gastronómica e por suposto festeira. Desde a sesión vermú, o afinar dos instrumentos populares, as tapiñas para que non sente mal o viño até a madrugada, esperámosvos coas vosas ganas de troula e as vosas dotes para bailar funky, mambos, skas, reegues, e moito máis!
Comarca Vigo - 13 e 14 de maio

XV Festa do Polo Picantón 2016 - Rarís - Teo - Coruña
Domingo 8 maio: 12.00h polo picantón, pulpo, churrasco, pan, café e queimada; orquesta ACHÉ.
Comarca de Santiago - 8 de maio

IX Gala contra o cáncer Orquesta Panorama en Vilagarcía 2016 - León
León - 7 de maio

XXX Festa do Choco 2016 - Redondela - Pontevedra
Sábado 7 maio: orquestas ?. Domingo 8: degustación de empanadas de chocos, chocos na súa tinta, guisados ou con arroz; música tradicional.
Comarca Vigo - 7 e 8 de maio

Festas da Ascensión 2016 - Arca e Terreboredo - A Estrada - Pontevedra
Comarca Tabeirós - 7 e 8 de maio

II Foliada Popular de Cervo + X Festa da Carne de Porco 2016 - Cervo - Lugo
Sábado 7 maio: 12:00 master class infantil a cargo das cantareiras do grupo CORDENAIA (Cervo). Sesión vermú e tapeo. 17:30 master class senior de baile tradiconal. 20:00 X festa da exaltación da carne de porco, CÉ-ORQUESTA PANTASMA. 22:15 II FOLIADA POPULAR cos grupos xa confirmados: A REBOLAXE ( San Cibrao), LEDICIA (Burela) e AIRIÑOS DO XUNCO ( Cervo). 1:00 QUEIMADA de balde. Na praza do Souto de Cervo (haberá carpa) + info 630584313
Comarca da Mariña - 7 de maio

Festas da Primavera en Marrozos 2016 - Marrozos - Santiago
Venres 6 de maio: orquestas CAPITOL e AMÉRICA. Sábado 7: orquestas LA FÓRMULA e CICLÓN. Domingo 8: grupo baile tradicional PENA MAIOR; grupo PEKADOS.
Comarca Santiago - 6, 7 e 8 de maio

Boas orquestas XX Festa da Troita 2016 en Sigüeiro - Oroso - A Coruña
Venres 6 maio: orquestas CINEMA e PARÍS DE NOIA. Sábado 7: orquestas METRÓPOLIS e LOS SATÉLITES.
Domingo 8, 10:00h: Celebraranse distintas actividades tales como un concurso de pesca, degustación de troitas xusto despois do pregón; charanga BB+; orquestas BAHÍA BLANCA e EL COMBO DOMINICANO. Festa de Interese Turítico Galego.
Comarca Ordes - 6, 7 e 8 maio

Presentación El Combo Dominicano 2016 - Pazo de Congresos - Melide - Coruña
Venres 6 maio: presentación orquesta EL COMBO DOMINICANO + METRÓPOLIS.
Comarca de Arzúa - 6 de maio

Festas da ASCENSIÓN 2016 - Santiago de Compostela
Mércores 4 maio: 22.00h na Quintana e de balde concerto 40 Principales con EFECTO PASILLO, ... ;orquesta LEDICIA na Alameda. Xoves 5: 9.30h Feira Cabalar en Amio; concerto na Quintana de balde FRED WESLEY + AURORA & THE BETRAYERS; orquesta PANAMÁ.
Venres 6: 21.00h concerto DAVIDE SALVADO + BATIDA na Quintana, 10€; orquesta GRAN CASINO. Sábado 7: 14.00h XIX Festa para Os Maiores en Amio, orquesta ALCÁZAR; 21.00h concerto SOLEÁ MORENTE + WAS (WE ARE STANDARD) na Quintana. 10€; orquesta SANTIAGO DC. Domingo 8: FEIRA ECOLÓXICA LABREGA na praza Roxa; MERCADO DE ARTE E ARTESANÍA na Carreira do Conde; FEIRA DO LIBRO na Alameda.
Comarca Santiago - 4, 5, 6, 7 e 8 de maio

XXIX Festa da Orella San Fins 2016 - Vedra - Coruña
Domingo 1 maio: música tradicional; orquestas IBIZA, PASSARELA e CAPITOL. Degustación gratuita de orella doce e salgada.
Comarca Santiago - 1 de maio

Romaría de Santa Lucía 2016 - Eixo - Santiago
Sábado 30 abril: orquesta ACHÉ e grupo ZELTIA. Domingo 1 maio: romería e grupo ZELTIA.
Comarca de Santiago - 30 de abril e 1 de maio

Festas de San Paio 2016 - Lavacolla - Santiago
Sábado 30 abril: CICLÓN e CLAXXON. Domingo 1 maio: COLEXIATA DE SAR e UNIÓN Y FUERZA
Comarca Santiago - 30 de abril e 1 de maio

Feira da Primavera no Barrio de San Pedro 2016 - Compostela
Comarca Santiago - 30 de abril

Festas en Merín 2016 - Merín - Vedra - Coruña
Venres 30 abril: orquestas COMPOSTELA e ISRAEL. Sábado 30: BANDA de MÚSICA LA UNIÓN DE LANTAÑO; orquesta LOS TROVADORES.
Comarca Santiago - 30 de abril e 1 de maio

Festas da Xuventude de Ponte Ulla 2016 - Vedra - Coruña
Venres 30 abril: orquestas SOLARA e CANELA. Sábado 30: BANDA de MÚSICA de SANTA CRUZ DE RIVADULLA.
Comarca Santiago - 30 de abril e 1 de maio

Festas en Cantodarea 2016 - Marín - Pontevedra
Venres 29 abril: RADIO KYOTO e PARÍS DE NOIA. Sábado 30: TOKYO e TELEVISIÓN. Domingo 1 maio: COSTA BLANCA e MARBELLA. Luns 2: JERUSALÉN e PANORAMA.
Comarca Pontevedra - 29, 30 de abril, 1 e 2 de maio

LIII Festa do VIÑO do Ribeiro 2016 - Ribadavia - Ourense
Venres 29 abri: gala de humor "RibeiroRisas" con TONHITO DE POI, ISABEL RISCO e FEDE PÉREZ. Domingo 1 maio: obradoiros de cociña, entrega de premios e SONS DO VIÑO.
Comarca do Ribeiro - 29, 30 de abril e 1 de maio

Festival Independente de Vilalba , FIV 2016 - Vilalba - Lugo
Venres 29 e sábado 30 abril: IZAL, DORIAN, BELIZE, AGORAPHOBIA, XOEL LÓPEZ, MISS CAFFEINA, LAGARTIJA DJ, SUPERSUBMARINA, PABLO UND DESTRUKTION, MÚSCULO!, DANILESS DJ, BANDA DE MÚSICA DE VILALBA. 14€ día/22€ abono.
Comarca Terra Cha - 29 e 30 de abril

Festas de San Marcos 2016 - Bando - Santiago
Luns 25 abril: CINEMA e FANIA BLANCO SHOW
Comarca Santiago - 25 de abril

Festas de Lamas 2016 - Lamas - Boqueixón
Sábado 23 abril: Orquestas CINEMA e PARÍS DE NOIA. Domingo 24: charanga MEKÁNIKA e 3.COM.
Comarca Santiago - 23 e 24 de abril

XXVII Festa do Champiñón Expo Ordes 2016 - Ordes - Coruña
Sábado 23 e domingo 24 abril: tapas e racións de champiñón servidos en 130 bares e nas carpas!! Feira EXPO ORDES. Tapas, charangas e animación nas rúas. Festa de interese turístico galego
Comarca de Ordes - 23 e 24 de abril

Boas orquestas Festas de San Marcos en Noia 2016 - Coruña
Venres 22 abril: concerto SEGURIDAD SOCIAL; orquesta PONTEVEDRA. Sábado 23: 09.30h Feira cabalar; 18.30h: espectáculo ecuestre no Paseo Marítimo; concerto THE LÁKAZANS ; orquestas GRAN PARADA e CLAXXON. Domingo 24: orquestas PANORAMA e LOS SATÉLITES. Luns 25: concerto de TREIXADURA; orquesta PARÍS DE NOIA.
Comarca de Noia - 22, 23, 24 e 25 de abril

Eventos Abril --CANCELADO --Aldeola Galega Complexo-Restaurante Aldeola - Cerqueda - Malpica - Coruña
ALDEOLA GALEGA nace da idea de fusionar diferentes estilos musicais coa gastronomía e os costumes galegos máis típicos. Venres 22 abril: COMPOSTELA, TANGO e EME MUSIC. Sábado 23: EME MUSICA e O SHOW DE EVA (LandRober). Domingo 24: FOL DE VENENO. Venres 29: ISRAEL, CANELA e SOLARA. Sábado 30 abril: EME MUSIC, OS REVENIDOS, TREGUA, MIGUEL COSTAS e LOS SUAVES.
Comarca de Bergantiños - 15,16 e 17; 22,23 e 24; 29 e 30 de abril

56ª Festa da LAMPREA de ARBO 2016 - Pontevedra
Venres 22 abril: concerto folk de PELEPAU; orquesta STELARES.Sábado 23: orquestas MARBELLA e PONTEVEDRA + DM SPACE MUSIC. Domingo 24: orquesta GRAN PARADA e concerto LUCÍA PÉREZ. Degustación de lamprea na Arbomostra i en Restaurantes, mellor reservar.
Comarca de A Paradanta - 22, 23 e 24 de abril

Boas orquestas II Festa da Xuventude de Andreade 2016 - Paradela - Lugo
Venres 22 abril: orquestas PANORAMA e PARÍS DE NOIA.
Comarca de Sarria - 22 de abril

Festival Play-Doc 2016 - Tui - Pontevedra
Sábado 16 abril, 00:30h: DA CHICK e YOUTHLESS na sala Metropol de Tui. 8€
Comarca de Baixo Miño - 16 de abril

IV Festa da xuventude 2016 - Córgomo - Vilamartín de Valdeorras - Ourense
Sábado 16 abril: LA FÓRMULA e grupo PIKANTE.
Comarca de Valdeorras- 16 de abril

II Festa da xuventude 2016 - Donramiro - Lalín - Pontevedra
Venres 15 abril: PARÍS DE NOIA e CARAMELO.
Comarca do Deza - 15 de abril

Boas orquestas Festa de orquestas 2016 - Expocoruña - Coruña
Xoves 14 marzo: orquestas ANACONDA, PANORAMA e PARÍS DE NOIA. En Expocoruña; entradas 6/10€.
Comarca da Coruña - 14 de abril

XXXVI Festa do VIÑO da Ulla 2016 - San Miguel de Sarandón - Vedra - Coruña
Domingo 10 abril: grupos tradicionais, charangas BB+ e TNT, A REQUINTA DA LAXEIRA e orquesta FEIRAVEDRA'16. Viño gratis nas botas a partires das 13.00h.
Comarca de Santiago - 10 de abril

Pulpada e XIII Festa do Roscón 2016 - Lañas- Arteixo - Coruña
Sábado 9 abril: pulpada con entrantes, pulpo a fartar, bebida, postre e chupitos; dúo DIAMANTE. Prezo 20€ Info e reservas de Prazas: 690 844 394. Domingo 10: XIII Festa do Roscón e sesión vermú a cargo do dúo DIAMANTE.
Comarca de Coruña - 9 e 10 de abril

V Festa da Xuventude de Amio 2016 - San Lázaro - Santiago
Sábado 9 abril: En Amio, no barrio de San Lázaro, actuación das orquestas MARBELLA e JERUSALÉN.
Comarca de Santiago - 9 de abril

Festa da Xuventude de Balaidos 2016 - Vigo
Venres 8 abril: orquestas CAPITOL e LEDICIA. Sábado 9: PASSARELA e ABANICO. Domingo 10: FUNÇAO PUBLIKA. Luns 11: LA FÓRMULA. Martes 12: OLYMPUS.
Comarca de Vigo - 8, 9, 10, 11 e 12 de abril

Expo Verbena 2016 - Pazo de Congresos - Lugo
Venres 8 e sábado 9 abril: orquestas BREIXA BAND, LOS ESPAÑOLES, COMPOSTELA, LIMÓN, COSTA DORADA, SALSARENA, SUAVECITO, MONTREAL, CUARTA CALLE e TROVADORES. A partires das 20.30h. Entrada de balde.
Comarca de Lugo - 8 e 9 de abril

Festa da Primavera de Angrois 2016 - Santiago
Venres 8 abril: PARÍS DE NOIA e ATENAS.
Comarca Santiago - 8 de abril

Festa da Xuventude 2016 - Rianxo - Coruña
Venres 8 abril: CHARLESTON BIG BAND, LA FÓRMULA e EME MUSIC.
Comarca do Barbanza - 8 de abril

Festas do San Telmo 2016 - Tui - Pontevedra
Domingo 27 marzo: RITMO JOVEN.Venres 1 abril: CAPITOL e AMÉRICA. Sábado 2: PASSARELA e ARAMIO. Domingo 3: CIUDAD CRISTAL e ABANICO. Luns 4: OLYMPUS.
Comarca de Baixo Miño - 27 de marzo e 1, 2, 3 e 4 de abril

Feira da Barqueira - XXIV Feira Cabalar 2016 - Cerdido - Coruña
Comarca de Ortegal - 3 de abril

XXX Festa da OSTRA de ARCADE 2016 - Pontevedra
Comarca Vigo - 2 e 3 de abril

Festas de san Outelo 2016 - Celas de Peiro - Culleredo - Coruña
Sábado 2 abril: quedada todoterrenos; pulpada; orquesta FANIA BLANCO SHOW e dm YELU. Domingo 3: IV Feira de Artesanía; orquesta PALLADIUM.
Comarca de Coruña - 2 e 3 de abril

Boas orquestas Festa da Xuventude de Escarabote 2016 - Escarabote - Boiro - Coruña
Venres 1 abril: presentación das orquestas PANORAMA, FANIA BLANCO SHOW e NEW YORK.
Comarca Barbanza - 1 de abril

Festa da Reconquista 2016 - Vigo
Sábado 2 e domingo 3 de abril: representación no casco vello da loita dos vigueses contra as tropas francesas en 1809. Mercado artesanal, caracterización de personaxes da época, máis de 30 grupos tradicionais. O 30 e 31 de marzo haberá tamén diversas actividades.
Comarca de Vigo - 30, 31 de marzo; 2 e 3 de abril

Boas orquestas XXVI Festas da PASCUA PADRÓN 2016 - Padrón - Coruña
Sábado 26 marzo: Orquestas POCEIRO, LIMÓN e CHARLESTON BIG BAND. Domingo 27: GRAN FEIRA DE PASCUA. Espectáculos ecuestres. Feira de Cabalos. Orquestas ROYAL e OLYMPUS.
Luns 28: PANAMÁ e CAPITOL. Martes 29: LEDICIA e LA FÓRMULA.
Venres 1 abril: orquestas PLAYERS e ASSIA. Sábado 2: GRAN CASINO, AMÉRICA SL e GRAFITTI. Domingo 3 abril: concerto tributo a U2 con U2 ZEN GARDEN; orquestas D'MODA e TANGO.
Comarca do Sar - 26, 27, 28, 29 de marzo e 1, 2 e 3 de abril


Boas Festas

Espacio para os aficcionados ao mundo do motor en Galicia 2015
Calendarios 2015 das competicións: Rally, subidas, Fórmula 1, ...
Calendario Campeonato Galego de RALLYES, WRC e FORMULA 1

Receta e conxuro da QUEIMADA. Para disfrutar do lume nas fogatas de San Juan
A mellor brevaxe para comenzar unha boa festa ... Catro recetas e tres conxuros para preparar unha boa "queimada" galega.
Aprende a facer unha boa queimada

Pode informar de algún evento ou facernos chegar calqueira comunicación que estime oportuna. Moitas gracias en todo caso.

O Marisquiño en Vigo 2008

Desembarco Vikingo en Catoira 2007

En Festas, Galicia dispón de variedade.